Podmínky prodeje

Králíčci od nás odchází přeléčeni na kokcidiozu, vymazleni a učeni na WC. Každý králíček dostane od nás výpis předků , pár rad do začátku, očkovací průkaz a balíček krmení na který je zvyklý.

Rezervace králičích miminek

Pokud chcete králíčka jen jako mazlíčka a nezáleží Vám na pohlaví, můžete si králíčka rezervovat kdykoli. Pro závaznou rezervaci požaduji zálohu 50% z ceny králíčka, kterou pošlete na můj účet do 3 pracovních dnů. Číslo účtu Vás sdělím při domluvě rezervace. Při přepravě králíčka kurýrem požaduji zaplacení celé ceny králíčka před odesláním, pokud se tak nestane, králíčka neodešlu. Záloha po zrušení rezervace z Vaší strany je nevratná. Pokud králíček onemocní u nás nebo nebude schopný odchodu do nového domova, záloha Vám bude vrácena. 

Jak postupovat po přinesení králíčka domů

Prosím, přečtěte si tuto část pozorně!

Králíček je přeléčený na kokcidiózu.

Králíček je zvyklý na granulky. Naše granulky jsou bohužel dostupné jen v 25kg balení. Na trhu je několik kvalitních hobby granulek, jejich porovnání je zde: https://www.kralici.cz/pages.asp?f=krmeni#granule Prosím přecházejte na nové krmivo postupně, rozhodně ne ze dne na den. Pro králíčka to může znamenat fatální zásah do zažívání. Do granulek od nás přidávejte postupně více a více granulek nových až přejdete na nové zcela. Nedílnou součástí jídelníčku králíčka je seno. To musí mít králíček neustále k dispozici, stejně jako čistou vodu! Králíčci jsou zvyklí na niplovou napáječku.

Králíček od nás odchází NEnavyklí na jakékoli zelené krmivo a ovoce, jelikož dodržujeme zásadu nedávání tohoto krmiva do 12tého týdne stáří králíčka. Toto krmivo by mohlo spustit kokcidiozu, na kterou jsou králíčci právě do tohoto věku velmi náchylní.

Králíček je učen na WC, a proto doporučuji i domu WC pořídit, čištění je poté jednodušší. Jako stelivo do WC doporučuji dřevěné peletky. Něktreří dávají kočkolik, ale setkala jsem se s případem, kdy králíček kočkolit jedl, ucpal si jím střeva a následně zahynul. Když má králíček v bydlení záchůdek, není potřeba klec nijak jinak podestýlat.

Důležitá je také péče o srst králíčka. Je potřeba králíčka pravidelně česat i na bříšku a méně přístupných místech!

Nezapomeňte také na pravidelné očkování králíčků. Poprvé se očkuje v 10ti týdnech stáří králíčka na mor a myxomatozu. Nezapomínejte také na pravidelné stříhání drápků králíčka.

Pokud se vám stane, že králíček přestane bobkovat a poté i jíst, neváhejte a jeďte na veterinu. Jsou to časté příznaky ucpání střev a jde opravdu o minuty.

Pokud má králíček průjem, bývá to způsobeno nejčastěji chybou v jídelníčku. V takovémto případě krmte jen senem do doby, než se průjem vytratí. Průjem může být ale i příznakem kokcidiozy. Pokud je králíček apatický nebo dokonce skřípe zubama, neváhejte a jeďte na veterinu.

Ještě než si králíčka pořídíte budete potřebovat tyto věci:

- klec- idealni velikost je 80 cm a více

- jesličky na seno a seno

- napaječka

- mističky na granulky a na zeleninu a granulky – Berkel Angora Kräuter

- záchůdek a do něj stelivo – dřevěné peletky

- kartáč !!!

- kleštičky na drápkyProsím, přečtěte si tuto část pozorně!